“O‘zbek geologiya qidiruv” AJ Jamiyat Boshqaruv raisi o‘rinbosari-Bosh muxandis lavozimiga tanlov eʼlon qiladi
771
O‘zbekiston Respublikasining “Aksiyadorlik jamiyatlari va aksiyadorlar xuquqlarini himoya qilish to‘g‘risida”gi Qonuniga va jamiyat ustaviga muvofiq “O‘zbek geologiya qidiruv” AJ Boshqaruv raisi o‘rinbosari-bosh muxandis lavozimiga nomzodlar tanlovini eʼlon qiladi.
Tanlovda O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari, shuningdek tanlovida ishtirok etish istagini bildirgan xorijiy davlatlarning fuqarolari taklif etiladi.
Nomzodga qo‘yiladigan talablar:
Funksional majburiyatlar:
Bosh muxandis boshqarma va bo‘linmalariga bevosita rahbarlik qilish, uning xodimlari faoliyatini amaldagi Qonunchilik asosida, samarali va barqaror faoliyatni taʼminlash;
tizim foliyatini tartibga soluvchi normativ hujjatlarni ishlab chiqish;
ekspeditsiyani texnik boshqarish, texnik siyosatni va uni rivojlantirish istiqbollarini belgilash;
ishlab chiqarish samaradorligi va mehnat unumdorligini oshirish, xarajatlarni kamaytirish;
geologik qidiruv ishlariga texnik tayyorgarlikni va uning doimiy o‘sishini taʼminlash;
burg‘ulash, yer osti va yer usti konlari, burg‘ulash va portlatish ishlari, transport va taʼmirlash ishlarini ishlab chiqarish topshirig‘ini o‘z vaqtida bajarish, burg‘ilash texnologiyasi va rejimiga rioya qilishni taʼminlash, yer osti va yer usti ishlarini bajarish, burg‘ulash va tog‘-kon uskunalari va asboblaridan oqilona foydalanish, davlat nazorati organlarining ko‘rsatmalari;
Jamiyatning tarkibiy bo‘linmalarida boshqarma vakolatiga kiradigan masalalar bo‘yicha maʼmuriy-meʼyoriy hujjatlarning bajarilishini nazorat qilish.
Kerakli ko‘nikmalar:
oliy texnik maʼlumotga va geologik tashkilotlarda rahbar lavozimlarida kamida 3 yil ish tajribasiga ega bo‘lgan shaxs;
Yirik korxonalarni boshqarishda, iqtisodiy va tashqi iqtisodiy faoliyat sohasida kamida 3 yil ish tajribasi;
O‘zbekiston Respublikasi geologiya vazirining iqtisodiy va ijtimoiy rivojlanishining asosiy yo‘nalishlarini belgilaydigan farmonlari, O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligi, hukumatining qarorlari va boshqa meʼyoriy hujjatlarni bilish maʼqullanadi;
MS Offise mahsulotlari dasturlarni bilish;
amaldagi yoki olingan qo‘shimcha professional sertifikatlar afzallik bo‘ladi;
yirik diversifikatsiyalangan kompaniyalarda ish tajribasi va konsalting maʼqullanadi;
mehnat xavfsizligi standartlari tizimi, mehnatni muhofaza qilishni boshqarish tizimi;
geologik qidiruv ishlarini olib borish texnologiyasi va ularni amalga oshirish sifatiga, ekspeditsiyaning ishlab chiqarish quvvatiga qo‘yiladigan talablar;
geologiya-qidiruv ishlarini rejalashtirish, loyihalashtirish, moliyalashtirish tartibi;
buxgalteriya hisobini tashkil etish, moliyaviy-xoʼjalik faoliyatini tahlil qilish, soliq va moliyaviy qonunchilik asoslari;
ekspeditsiya faoliyatidagi ishlab chiqarish va iqtisodiy rejalarni ishlab chiqish va tasdiqlash tartibi geologiya-qidiruv iqtisodiyoti, ishlab chiqarishni tashkil etish, mehnat va geologik qidiruv ishlarini boshqarish;
Jamoada ishlash, analitik fikrlash, yuqori darajadagi masʼuliyat, stressga chidamlilik, yaxshi rivojlangan muloqot qobiliyatlari;
Chet tillarini kamida muloqat darajasida bilishi nomzodga ustunlik beradi.
Sharoitlar
Dinamik rivojlanayotgan yirik jamiyatda ishlash;
Rasmiy raqobatbardosh ish haqi, ijtimoiy nafaqalar. O‘zbekiston Respublikasi Mehnat kodeksiga muvofiq paket;
Ish haqi darajasi muvaffaqiyatli nomzod bilan muhokama qilinadi;
Jamiyat hisobidan kasbiy o‘sish va malaka oshirish;
Ish vaqti 5/2 soat 09:00 dan 18:00 gacha.
Quyidagi shaxslar nomzod bo‘la olmaydi:
oliy maʼlumoti bo‘lmagan shaxslar;
rahbarlik lavozimida kamida ikki yil ish tajribasiga ega bo‘lmagan shaxslar;
ushbu shaxslar aybi bilan litsenziya talablari va shartlari buzilganligi sababli, ko‘rsatilgan faoliyatni amalga oshirish uchun litsenziyani bekor qilish paytida bunday shaxslar yakka ijroiya organi vazifasini bajarayotgan bo‘lsa yoki kollegial ijroiya organi tarkibiga kirsa yoki yuridik shaxs taʼsischilari hisoblansa va bunday litsenziyani bekor qilgandan uch yildan kam vaqt o‘tgan bo‘lsa;
iqtisodiyot sohasida yoki boshqaruv tartibiga qarshi jinoyat sodir etganligi sababli sudlanganlik holati tugallanmagan bo‘lsa, shuningdek korrupsiyaga oid jinoyatlarni sodir etishda aybdor deb topilgan shaxslarning ochiq elektron reyestriga kiritilgan bo‘lsa;
sud hukmiga binoan muayyan lavozimda ishlash yoki muayyan faoliyat bilan shug‘ullanish huquqidan mahrum qilingan shaxs;
bunday shaxs bankrot etib topilgan paytda yuridik shaxsning yakka ijroiya organ vazifasini bajargan yoki kollegial ijroiya organi tarkibiga kirgan bo‘lsa
va uni bankrot deb topgan paytdan xali ikki yil o‘tmagan bo‘lsa.
Tanlovda ishtirok etish uchun hujjatlarni taqdim etish:
Lavozimga daʼvogar nomzodlarning hujjatlari (rezyume (rasmi bilan), diplom va sertifikatlar nusxalari, tavsiyanomalar, mehnat daftarchasi nusxasi, sudlanganlik muddati yo‘qligi to‘g‘risidagi maʼlumotnoma) quyidagi manzili bo‘yicha muhrlangan konvertlarda qabul qilinadi. Toshkent shaxri, Mirzo Ulug‘bek tumani, Olimlar ko‘chasi 49- uy.
Hujjatlarni qabul qilish muddati: ushbu eʼlon Jamiyat veb-saytida (uzgeo.uz) Korporativ maʼlumotlarning yagona portalida (www.openinfo.uz) eʼlon qilingan kundan boshlab 15 kun, yaʼni 2025 yil 16 aprel soat 16-00 gacha.
Tanlovda ishtirok etish bo‘yicha ishtirokchilar quyidagi telefon orqali bog‘lanishlari mumkin: (55) 503-14-20 (ichki 7026)

АО «Узбекгеологоразведка» объявляет конкурс на замещение должности заместителя председателя правления – главного инженера
652
В соответствии с Законом Республики Узбекистан «Об акционерных обществах и защите прав акционеров» и уставом общества, АО «Узбекгеологоразведка»  объявляет конкурс на замещение должности заместителя председателя правления – главного инженера.
К участию в конкурсе приглашаются граждане Республики Узбекистан, а также граждане иностранных государств, изъявившие желание принять участие в конкурсе.
Требования к кандидату:
Функциональные обязанности:
•  Непосредственное руководство управлениями и отделами главным инженером, обеспечение эффективной и устойчивой деятельности их сотрудников на основе действующего законодательства;
•  Разработка нормативных документов, регулирующих деятельность системы;
•  Техническое руководство экспедицией, определение технической политики и перспектив ее развития;
•  Повышение эффективности производства и производительности труда, снижение затрат;
•  Обеспечение технической подготовки геологоразведочных работ и ее постоянного роста;
•  Обеспечение своевременного выполнения производственного задания по бурению, подземным и наземным рудникам, буровым и взрывным работам, транспорту и ремонту, соблюдение технологии и режима бурения, выполнение подземных и наземных работ, рациональное использование бурового и горно-шахтного оборудования и инструментов, указания органов государственного контроля;
•  Контроль за исполнением административно-нормативных документов в структурных подразделениях Общества по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Необходимые навыки:
•  Лицо, имеющее высшее техническое образование и стаж работы не менее 3 лет на руководящих должностях в геологических организациях;
•  Стаж работы не менее 3 лет в сфере управления крупными предприятиями, экономической и внешнеэкономической деятельности;
•  Приветствуется знание постановлений министра геологии Республики Узбекистан, определяющих основные направления экономического и социального развития, законодательства Республики Узбекистан, решений правительства и других нормативных документов;
•  Знание программ MS Office;
•  Наличие действующих или полученных дополнительных профессиональных сертификатов является преимуществом;
•  Приветствуется опыт работы в крупных диверсифицированных компаниях и консалтинге;
•  Система стандартов безопасности труда, система управления охраной труда;
•  Технология проведения геологоразведочных работ и требования к качеству их выполнения, производственной мощности экспедиции;
•  Порядок планирования, проектирования, финансирования геологоразведочных работ;
•  Основы организации бухгалтерского учета, анализа финансово-хозяйственной деятельности, налогового и финансового законодательства;
•  Порядок разработки и утверждения производственных и экономических планов в деятельности экспедиции, экономика геологоразведочных работ, организация производства, труд и управление геологоразведочными работами;
•  Умение работать в команде, аналитическое мышление, высокая степень ответственности, стрессоустойчивость, хорошо развитые коммуникативные навыки;
•  Знание иностранных языков хотя бы на уровне общения является преимуществом для кандидата.
Условия:
•  Работа в динамично развивающемся крупном обществе;
•  Официальная конкурентоспособная заработная плата, социальные выплаты. Пакет в соответствии с Трудовым кодексом Республики Узбекистан;
•  Уровень заработной платы обсуждается с успешным кандидатом;
•  Профессиональный рост и повышение квалификации за счет Общества;
•  График работы 5/2 с 09:00 до 18:00.
Кандидатом не может быть лицо:
•  Не имеющие высшего образования;
•  Не имеющие стажа работы на руководящих должностях не менее двух лет;
•  Если по вине данных лиц были нарушены лицензионные требования и условия, и на момент аннулирования лицензии на осуществление указанной деятельности данные лица выполняли функции единоличного исполнительного органа или входили в состав коллегиального исполнительного органа, или являлись учредителями юридического лица, и с момента аннулирования такой лицензии прошло менее трех лет;
К участию в конкурсе не допускаются лица:
•  имеющие непогашенную или неснятую судимость за совершение преступлений в сфере экономики или против порядка управления, а также включенные в открытый электронный реестр лиц, признанных виновными в совершении коррупционных преступлений;
•  лишенные в соответствии с приговором суда права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью;
•  выполнявшие функции единоличного исполнительного органа или входившие в состав коллегиального исполнительного органа юридического лица на момент признания его банкротом, и с момента признания его банкротом не прошло двух лет.
Представление документов для участия в конкурсе:
Документы кандидатов на должность (резюме (с фотографией), копии дипломов и сертификатов, рекомендательные письма, копия трудовой книжки, справка об отсутствии судимости) принимаются в запечатанных конвертах по адресу: г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Ученых, дом 49.
Срок приема документов: 15 дней с даты публикации данного объявления на веб-сайте Общества (uzgeo.uz) и на Едином портале корпоративной информации (www.openinfo.uz), то есть до 16:00 16 апреля 2025 года.
Участники, желающие получить информацию об участии в конкурсе, могут связаться по телефону: (55) 503-14-20 (внутренний 7026).