Жорий йилнинг 29 декабрь куни Самарқанд Марказий геологий қидирув экспедицияси ва унинг таркибидаги дала экспедицияларида кириб келаётган янги йил муносабати билан маънавий-маърифий байрам тадбирлари бўлиб ўтди. Тадбирда Самарқанд МГҚE раҳбарияти байрам билан меҳнат жамоасини табриклаб, йил давомида фаол меҳнати билан геология соҳасининг ривожига ҳисса қўшган бир гуруҳ ходимларни эътироф этишди. Шунингдек, бир неча нафар ходимларни нафақага кузатишди.
Байрам муносабати билан Самарқанд шаҳар 22-сонли болалар мусиқа ва санъат мактаби ўқувчилари ўзларининг қўшиқ рақслари билан тадбирга байрамона кайфият улашишди.

По случаю Нового года организовано духовно-просветительское праздничное мероприятие
29 декабря в Самаркандской центральной геологоразведочной экспедиции и полевых экспедициях в ее составе состоялись праздничные духовно-просветительские мероприятия по случаю наступающего Нового года. На мероприятии руководство Самаркандского МГРИ поздравило трудовой коллектив с праздником и отметило группу сотрудников, которые своим активным трудом в течение года внесли свой вклад в развитие геологической отрасли. Несколько сотрудников также вышли на пенсию.
По случаю праздника учащиеся Детской музыкально-художественной школы № 22 города Самарканд своими песенными танцами подарили праздничное настроение мероприятию.