3. Kasaba uyushmasi xabarlari
Jamiyatimizda sog‘lom turmush tarzini shakllantirish, aholining, ayniqsa yosh avlodning jismoniy tarbiya va ommaviy sport bilan muntazam shug‘ullanishi uchun zamon talablariga mos shart-sharoitlar yaratish, sport musobaqalari orqali yoshlarda o‘z irodasi, kuchi va imkoniyatlariga bo‘lgan ishonchni mustahkamlash, mardlik va vatanparvarlik, ona Vatanga sadoqat tuyg‘ularini kamol toptirish, shuningdek, jismoniy tarbiya va ommaviy sportni yanada rivojlantirishga yo‘naltirilgan keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
Ayni shu maqsadda, 11 - noyabr – O‘zbekiston kasaba uyushmalari kuni munosabati bilan Tokent viloyatining Gʻazalkent tumanida “O‘zbek geologiya qidiruv” AJ Kasaba uyushmasi kubogi musobaqalari tashkil etildi. Musobaqada jamiyat tarkibidagi tashkilotlar sportning futbol va shaxmat turlari bo‘yicha bellashib, o‘z imkoniyatlarini namoyon etishdi.
Qiziqarli va murosasiz o‘tgan o‘yinlarda futbol bo‘yicha 1-o‘rinni Toshkent Markaziy geologiya qidiruv ekspedisiyasi, 2-o‘rinni Hisor Markaziy geologiya qidiruv ekspedisiyasi, 3-o‘rinni Qizilqum Markaziy geologiya qidiruv ekspedisiyasi jamoalari qo‘lga kiritishdi.
Shuningdek, shaxmat musobaqasida ham o‘zaro bahslarda Hisor Markaziy geologiya qidiruv ekspedisiyasi vakilining imkoniyatlari yuqori kelib 1-o‘rinni, Qizilqum Markaziy geologiya qidiruv ekspedisiyasi vakili esa 2-o‘rinni va “O‘zbek geologiya qidiruv” AJ Markaziy boshqaruv apparati vakili 3-o‘rinni egallashdi.  Musobaqa yakunida g‘oliblarga esdalik sovg‘alari tantanali ravishda topshirildi. Bundan tashqari uyinlarda faol qatnashgan ishtirokchilar turli nominatsiyalarga sazovor bo‘lishdi.
Bu kabi sport musobaqalari jamiyat tarkibida faoliyat olib borayotgan xodimlar o‘rtasida jismoniy va ma’naviy sog‘lom muhitni ya’nada mustahkamlashga katta xizmat qiladi. Shuni alohida ta’kidlab o‘tish kerakki, “O‘zbek geologiya qidiruv” AJ rahbariyati tomonidan bu kabi sport musobaqalarini doimiy tarzda tashkil etib borish hamda xodimlarning muntazam sport turlari bilan shug‘ullanishlari uchun barcha imkoniyatlar yaratib berilgan.

3. Новости профсоюзов
Формирование здорового образа жизни в нашем обществе, создание адекватных современным требованиям условий для регулярного занятия физической культурой и массовым спортом населения, особенно подрастающего поколения, укрепление доверия молодежи к своей воле, силе и возможностям посредством спортивных соревнований, воспитание чувства мужества и патриотизма, преданности Родине, а также развитие физической культуры и массового спорта. ведется масштабная работа, направленная на дальнейшее развитие.
С этой же целью в Газалкентском районе Токмакской области были организованы соревнования на Кубок профсоюза АО “Узбекгеологияразведка”, приуроченные к 11 ноября - Дню профсоюзов Узбекистана.
В соревновании приняли участие организации, входящие в сообщество, которые соревновались в футболе и шахматах, демонстрируя свой потенциал.
В интересных и бескомпромиссных играх 1-е место по футболу заняли команды Ташкентской центральной геологоразведочной экспедиции, 2-е место-Гиссарской центральной геологоразведочной экспедиции, 3-е место-Кызылкумской центральной геологоразведочной экспедиции.
Также в шахматных состязаниях представитель Гиссарской Центральной геологоразведочной экспедиции занял 1-е место,
представитель Кызылкумской центральной геологоразведочной экспедиции-2-е место, а представитель центрального аппарата управления АО “Узбекгеологияразведка” - 3-е место.
По окончании конкурса победителям были торжественно вручены памятные подарки. Кроме того, участники, принимавшие активное участие в играх, были удостоены различных номинаций.
Подобные спортивные соревнования во многом способствуют значительному укреплению физически и духовно здоровой среды среди сотрудников, работающих в обществе.
Следует особо отметить, что руководством АО” Узбекгеологияразведка" были созданы все возможности для организации подобных спортивных соревнований на постоянной основе, а также для регулярных занятий спортом сотрудников.