AQSh delegatsiyasi bilan uchrashuv o‘tkazildi
2024-yil 28-mart kuni Energetika vazirligida AQSh senatori Stiven Deyns boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda Oʻzbekiston Respublikasi togʻ-kon sanoati va geologiya vaziri B.Islamov, Energetika vaziri J.Mirzamahmudov ishtirok etdilar.
Tadbirda togʻ-kon sanoati va geologiya-qidiruv hamda yoqilgʻi-energetika sohalaridagi hamkorlik yuzasidan fikr almashildi.
Mazkur yoʻnalishlarda oʻzaro aloqalarni yanada mustahkamlash uchun katta imkoniyatlar mavjudligi, kelgusida bundan samarali foydalanish ikki taraf uchun ham manfaatli ekanligi taʼkidlandi.

Состоялась встреча с делегацией США
28 марта 2024 года в Министерстве энергетики состоялась встреча с делегацией во главе с сенатором США Стивеном Дэйнсом.
На встрече приняли участие министр горнодобывающей промышленности и геологии Республики Узбекистан Б.Исламов и министр энергетики Дж.Мирзамахмудов.
На мероприятии состоялся обмен мнениями о горнодобывающей отрасли, геологоразведке, топливно-энергетическом комплексе.
Было отмечено, что существуют большие возможности для дальнейшего укрепления взаимовыгодного сотрудничества в этих направлениях.